Bruks & Lydnads Domare

Beteckning 1 = 1klass domare. Siffran 2 = 2Klass domare. Bokstav A, B, L avgör vad domarna dömer. A = Skydds. B = spår/sök/rapport ej skydd L = Lydnad. Mer info finns i kompendiet för respektive bruks & lydnad

1 BL  Adesand  Christer  Lavendelvägen 28 722 45   Västerås  021-33 34 93 073-040 99 38  christer.adesand@telia.com
1 BL Brandel Maria Skogstorp Himmetta 731 96  Köping  073-040 82 74  skogsborgshund@hotmail.com
2 B  Bäckman Therese   V Ladubacksgatan 12D  732 33  Arboga   070-556 33 32  theresebackman@live.se
1 BL  Elfström  Ingemar  Malmvägen 8A  737 32  Fagersta  0223-162 78 070-343 40 44  ingemar.elfstrom@hotmail.com
1 BL  Gustavsson  Ulf   Täcktvägen 3  735 35 Surahammar  0220-333 37    windows43@live.se
1 AL Jacobsson   Sten  Stolphusgatan 12  723 53  Västerås  021-84 14 29 070-551 82 34  sten.monica.jacobsson@telia.com
1 A  Jespersen  Alf  Furbovägen 42  777 90  Smedjebacken  0240-746 03 0240-668 054  alf.jespersen@ovako.com
1 AL  Hjulström Anna   Sligvägen 23  737 33  Fagersta  070-297 48 43  anna.hjulstrom@gmail.com
1 AL  Hjulström  Sara  Ringvägen 9  737 41  Fagersta  073-040 25 32  shjulstrom@gmail.com
1 BL  Håvedal Claes Göran  Lindmursvägen 9  735 34 Surahammar  0220-336 83 070-563 36 83  claes.goran.havedal@telia.com
1 BL  Karlsson Tomas   Stora gatan 73B  724 60  Västerås  076-841 55 65  tomas.karlsson1@tele2.se
1 BL  Latvala  Martti  Ringvägen 10  737 41  Fagersta    nixon.latvala@gmail.com
1 BL  Lindfors  Dick  Islingbyvägen 5  730 70  Västerfärnebo 0224-74 05 90 070-645 66 34  dick.lindfors@telia.com
1 B  Lundqvist  Kim  Gisslarbo 82  731 15  Kolsva  070-746 49 72  tjatte75@hotmail.com
1 BL  Löfberg  Åsa          
1 BL  Lööv  Mats  Plåtverksgatan 85  724 79  Västerås  021-35 35 46 070-440 19 94  mats.loov2@comhem.se
1 BL Nyberg Maivor Backa Gård Ringvalla  733 96  Sala 0224-252 51 073-057 54 94 maivor@nybergsala.com
1 B Rahmström Åsa Berga 5  731 15  Kolsva 070-398 32 05 asarahmstrom@mb-kontroll.com
2L Sköld Maria     Fagersta 073-650 64 77  
2L Stenberg  Mickaela      Västerås    
1 BL Tunér Stefan Oskarsborgsvägen 31  734 94 Strömsholm 070-330 20 90 stefan.tuner@live.se